ТЕПЛОВІЗІЙНИЙ МЕТОД КОНТРОЛЮ ТЕМПЕРАТУРИ МОЗКУ І СЕРЦЯ
DOI:
https://doi.org/10.20535/2617-8974.2022.7.266800Анотація
У статті пропонується вирішення існуючої проблеми точного вимірювання температури серця і мозку пацієнта, зроблено порівняльний аналіз, який показує переваги тепловізійного методу та застосування термографії під час операцій на відкритому серці. Виконано дослідження термоаномальних зон на поверхні об'єктів, яке дає чітку картину про розподіл внутрішньої температури та рівні мікроциркуляції в міокарді та судинах.
Метою досліджень є застосування методу безконтактного контролю температури серця в умовах штучного кровообігу, що дає змогу виявити взаємозв'язок між електромеханічними характеристиками мозку і міокарда, визначити місце розташування функціональних змін у судинах мозку та міокарда.
Результати дослідження. Дистанційний контроль температури серця дає змогу контролювати рівномірність температурного захисту, визначити рівень охолодження у різних температурних зонах, значно підвищити безпеку контрольованого припинення кровообігу у життєво важливих органах. Точний контроль температури охолодження та зігрівання тканин мозку та серця дає змогу мінімізувати час проведення кровообігу і забезпечити максимальний захист міокарда під час операції.
Висновки. Запропонований метод дослідження термограм мозку та відкритого серця у пацієнтів із захворюваннями серцево-судинної системи дає змогу здійснювати безконтактний контроль температури мозку та серця. Порівняльний аналіз розподілу температури дозволив виявити значні кореляції між біоелектричною активністю головного мозку та термографічною картиною відповідних проекцій судин головного мозку у кардіохірургічних хворих.
Ключові слова: термографія, температура, штучний кровообіг, серце