СИНЕРГІЯ РОСЛИННИХ СКЛАДНИКІВ В СУПОЗИТОРІЯХ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ПРОСТАТИТУ

Автор(и)

  • Олена Голембіовська Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського", Україна https://orcid.org/0000-0001-5531-5374
  • Олександра Дмитренко Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського". ТОВ «УНІВЕРСАЛЬНЕ АГЕНТСТВО «ПРО-ФАРМА», Україна https://orcid.org/0009-0003-4305-1609

DOI:

https://doi.org/10.20535/.2024.15.311320

Ключові слова:

простатит, протектор передміхурової залози, рослинні інгредієнти, карликова пальма, календула лікарська, любисток лікарський, синергетична композиція, клінічна оцінка

Анотація

Проблематика. Поширеність захворювань передміхурової залози, включно із простатитом, становить за світовими даними від 11% до 74% у віці 20-65 років. Існують чіткі стандарти як консервативного, так і хірургічного лікування захворювань передміхурової залози. Однак консервативне медикаментозне лікування простатиту не завжди дозволяє приймати препарати протягом тривалого періоду (6-8 тижнів) через можливі побічні ефекти. Наразі існує потреба у продуктах, які б вирізнялися високою ефективністю при максимальній безпеці, що могло б забезпечити їх тривале і безболісне застосування. На цьому фоні особливий інтерес становлять нові багатокомпонентні фітопродукти, які активно впливають на функціональний стан передміхурової залози.

Мета. Теоретичне дослідження синергетичної композиції трав’яних супозиторіїв для лікування простатиту з використанням CO2-екстрактів Serenoa repens, Calendula officinalis і Levisticum officinale.

Методика реалізації. Вивчено та проведено аналіз наукових досліджень науковців різних країн, а також міжнародно визнаних монографій щодо фітоінгредієнтів, які відомі своїми терапевтичними властивостями при лікуванні простатиту. Проаналізовано дані з наукових джерел щодо можливої комбінації та досягнення позитивної синергії для CO2-екстрактів любистку лікарського (Levisticum officinale), карликової пальми (Serenoa repens) та календули лікарської (Calendula officinalis).

Результати. Кожен трав'яний екстракт був обраний на основі його унікальних терапевтичних властивостей і потенціалу доповнювати один одного. Карликова пальма (Serenoa repens) має протизапальну та антиандрогенну дію, спрямовану на запалення та збільшення простати. Календула лікарська (Calendula officinalis) має протизапальну, протимікробну та ранозагоювальну дію, сприяючи зменшенню запалення та відновленню тканин. Любисток (Levisticum officinale) має протизапальні та сечогінні властивості, допомагаючи зменшити запалення та покращити функцію сечовипускання.

Висновки. Очікується, що теоретична синергія досліджуваних екстрактів підвищить загальну терапевтичну ефективність, пропонуючи покращене полегшення симптомів, контроль інфекції та регенерацію тканин порівняно з традиційними методами лікування. Очікується, що система доставки супозиторіїв забезпечить локалізовану дію зі зниженими системними побічними ефектами. Запропонована формула має потенціал як додаткове або альтернативне лікування простатиту, очікуючи на подальшу експериментальну перевірку та клінічні випробування.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-11-08

Номер

Розділ

Статті